ترفندهای کاربردی و کمیاب ویندوز و اینترنت

نکته: اگر از این ترفندها استفاده کردید و به درد شما خورد در بخش نظرات نظرتون رو در باره این ترفندها بدهید . در ضمن اگر ترفندی نیاز دارید یا در استفاده از ویندوز دچار مشکلی هستید در بخش نظرات به من اطلاع بدید تا به مشکل شما رسیدگی شود.

تکته دوم: استفاده و کپی این مطالب که صرفا متعلق به HTTP://SAMDOWNLOAD.PERSIANBLOG.IR می باشد در صورتی مجاز می باشد که با ذکر منبع صورت بگیرد و  دوستانی که وبلاگ یا سایت دارند  می توانند با ذکر منبع(HTTP://SAMDOWNLOAD.PERSIANBLOG.IR) از این مطالب در وبسایت خود استفاده کنند.

نکته سوم: این صفحه به صورت آزمایشی در وب گذاشته شده که ادامه داشتن آن منوط به نظر دادن شما در باره این ترفندها و مطالب می باشد پس نظر را فراموش نکنید تا مطالب و ترفند های بهتری برای شما قرار بگیرد.

---------------------------------------------------------------------------------------------

 حذف My Recent Documents از منوی Start

حذف My Recent Documents از منوی Start شروع حتما می دونید که چند تا فایلتصویری ، متنی و ... که درآخر اجرا کردید در قسمت My Recent Documents در منوی Start ذخیره می شه و شاید شما خوشتون نیاد و بخواید ردی از فایل هایی که اجرا کردیدبه جا نزارید . برای حذف My Recent Documents از منوی Start به شکل زیر عمل کنید : از منوی استارت روی Run کلیک کنید . توش بنویسید Regedit و اینتر بزنید تا پنجره یریجستری باز بشه . از قسمت چپ پنجره ی ریجستری به آدرس زیر برید :

 HEKY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Policies > Explorer

در این قسمت یک داده از نوع Binary بسازید و اسم اونو NoRecentDocsMenu بزارید . برای ساختن یک داده ی Binary در قسمت سمت راست پنجره راست کلیک کرده و از منوی New گزینه ی Binary Value رو انتخاب کنید . حالا داده ی رو که ساختید و تغیر نام دادیدباز کنید و مقدار اون رو 01 00 00 00 بزارید . یعنی وقتی بازش کردید این عدد رو توشتایپ کنید و ok بزنید . حالا با یه Restart یا Log Off کردن می بینید که این قسمتحذف شده . برای برگردوندن این قسمت فقط لازمه که داده ای رو که ایجاد کردید حذفکنید.

 نظر یادتون نره

منبع : HTTP://SAMDOWNLOAD.PERSIANBLOG.IR

 --------------------------------------------------------------------------------------------

افزایش سرعت سیستم تا دوبرابر

اگر می خواهید که بدون خریدن رم یا هر سخت افزاری و بدون داشتن هیچ برنامه ای سرعت ویندور خود را تا دو برابر افزایش دهید از ترفند زیر استفاده کنید.

بر روی my computer  راست کلیک کنید و گزینه Properties  را انتخاب کنید حالا به برگه Advanced  بروید در قسمت Performance  برروی Setting  کلیک کنید حالا در برگه Visual  Effects  گزینه سوم یعنی Adjust for best performance  را انتخاب کنید حالا بر روی Apply  کلیک کنید و چند لحظه صبرکنید و نتیجه را ببینید. بعد از اینکه این اعمال رو انجام دادید خواهید دید که ظاهر ویندوزتون شبیه تم کلاسیک می شه برای اینکه این مشکل رو هم حل کنید در دستکاپ راست کلیک کنید و  Properties  رو بزنید سپس در بخش THEMS  تم ویندوز اکس پی یا هر تمی که خواستید رو جایگزین و انتخاب کنید.

 نظر یادتون نره

منبع : HTTP://SAMDOWNLOAD.PERSIANBLOG.IR

---------------------------------------------------------------------------------------------

پاک کردن فایل هایی که پاک نمی شوند

به دلایلی که برای ما معلوم نیست بسیاری ازبرنامه ها به طور کامل پاک (uninstall ) نمیشوند در نتیجهبسیاری از کاربران سعی می کنند با حذف پوشه یا شاخه آن برنامه مقدمات پاک شدن آن راانجام دهند اما نام چنین برنامه هایی برای همیشه در فهرستAdd\Remove Programباقی خواهند ماند برایآنکه فهرست این برنامه ها را از بین ببریم باید از رجیستری استفاده کنیم :
ابتدا به کلید زیر بروید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Microsoft\Windows\Curent Version\uninstall
و سپس کلید متناظربا این کلید را باز کنید و حالا برنامه هایی را که نمی توانستید پاک کنید را از اینجا حذف کنید تا برای همیشه از بین بروند.

  نظر یادتون نره

منبع : HTTP://SAMDOWNLOAD.PERSIANBLOG.IR

 --------------------------------------------------------------------------------------------

مخفی کردن فایل ها و شاخه ها بدون نیاز به نرم افزار و بدون مشاهده در سرچ ویندوز

اگر می خواهید شاخه ای داشته باشید و کسی از وجود آن با خبر نشود ، کارهای زیر را انجام بدهید:
1- برای دیده نشدن آیکون هر Folder(شاخه)، روی شاخه مورد نظر راست کلیک کنید.Properties را انتخاب کرده و به بخش Customizeدر بالای پنل Propertiesبروید. Change Iconرا بزنید لیستی از آیکونها در برابر شما ظاهر خواهد شد ، چنانچه این لیست ظاهر نشد، مقابل گزینه Browse بنویسید :
%
SystemRoot%\system32\SHELL32.dllو ok را بزنید. داخل لیست آیکون های نمایش داده شده چند آیکون هست که شکلی ندارند و با اینکه یک آیکون محسوب میشوند و در این لیست جایی را به خود اختصاص دادهاند اما به ظاهر دیده نمی شوند.یکی از آنها را انتخاب کنید و ok را بزنید. پنل Propertiesرا هم ok کنید. حالا شاخه شما بدون اینکه شکلی داشته باشد فقط اسم دارد.
2- برای اینکه اسم شاخه هم از بین برود، کافیست روی شاخه راست کلیک کنید و
Renameدا انتخاب کنید، حالا قبل از اینکه اسم شاخه را تغییر دهید کلیدALTرا پایین نگه دارید و شماره 255 را بزنید. حالا کلید ALTرا رها کنید تا نام folder مورد نظرتان هم از بین برود.
حالا فقط شما میدانید که در این محل شاخه یا زیر شاخهای وجود دارد و تنها چنانچه در همان محل یک کلیک کنید مشخص میشود که آنجا شاخهای وجود دارد.

  نظر یادتون نره

 منبع : HTTP://SAMDOWNLOAD.PERSIANBLOG.IR

 

 ------------------------------------------

/ 0 نظر / 18 بازدید